Faydalı Bilgiler


     

Profesyonel ekipmanlar, kullanmış olduğumuz yardımcı temizlik maddeleri ve tecrübeli personellerimiz tarafından sağlanan halı yıkama hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi arayınız!


Servisiniz Ücretli Mi?

Halı yıkama işlemi için arayan müşterilerimizin aklına gelen ilk soru servisimizin ücretli olup olmadığıdır. Hiçbir hizmet bölgemizden kesinlikle servis ücreti almamaktayız. Halılarınız yıkanmak üzere adresinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve yine yıkanıp kurulandıktan sonra ambalajlanarak ücretsiz olarak adresinize teslim edilir.

Halıların Alınma ve Teslim Süresi Nedir?

Sipariş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün veya ertesi gün halılarınız alınır. İş yoğunluğuna ve mevsimsel özelliklere göre halınızın en fazla 3 yada 4 gün içinde teslimi gerçekleşir.

Her Lekeyi Çıkarma Garantisi Veriyor musunuz?

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış bütün halılarınızda kullandığımız çözeltiler ve özel şampuanlarıyla lekeleri çıkartma garantisi veriyoruz.

Halılarımı Ne Kadar Sıklıkla Temizletmem Gerekiyor?

Düzenli ve programlı bir bakım halılarınızın çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engelleyecektir. Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

Halılarımı Neden Temizletmem Gerekiyor?

Halılar, kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri tüylerinde tutar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların hav aralarına inen, gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel ellere bırakmanız gerekmektedir.

Halılarımın Teslim Esnasında Muhafazası Sağlanacak mı?

Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve etiketlenerek ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınız kirlenmesi önlenir.

Doğru Temizlik Metot ve Materyalleri Nelerdir?

Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metod ve temizlik ürünleri seçmeniz gereklidir.

Noktasal Döküntüler ve Lekelerde Ne Yapmam Gerekiyor?

Bütün leke ve döküntüler için anında noktasal temizliğe ihtiyaç vardır. Kırıntı ve yemek parçacıkları temizlenmediği takdirde leke oluşumuna yol açar. Lekeye anında müdahale edildiğinde leke sabitlenmez ve temizlenmesi kolay olur. Sağlıklı bir temizlik ve halının uzun ömürlü olması için lekeye maruz kalan halılar profesyonelce temizletilmelidir.

Halılarımın Üzerinde Aşınmalar Oluştu. Ne Yapmam Gerekiyor?

Halılarınız zamanla deformasyona uğrayabilir. Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir. Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerleri değiştirilebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz.

Halı Yıkama İşlemi Sonrası Halılarım Çabuk Kirlenir mi?

Temizletme işlemi sonrasında halıların çabuk kirlendiği düşüncesi yanlıştır. Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden tamamen arındırıldığından kirlenme hızı azalacaktır.

Halılarımın Saçakları Yıprandı, Ne Yapmam Gerekiyor?

Halılarınızın saçakları titizlikle temizlendiği takdirde ömrü uzar ve deformasyon süreci yavaşlar. Zamana yenik düşen saçaklı halılarınız da saçaksız hale getirilebilmektedir.

Halıların ömürleri nasıl uzatılır?

Halıların ömürlerini uzatacak en iyi çare, serilmeleri esnasında takip edilecek yoldur .Halılar serilirken altlarına kalın mukavva bulunmazsa da bir kaç tabaka gazete kağıdı konmalıdır. Bu durum hem halının fazla kirlenmesini önleyecek hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Halıların altındaki kağıtları, büyük temizliklerde değiştirmekte fayda vardır.

Halı Ve Kilimlerin Kayması nasıl önlenir?

Halı ve kilimlerin kaymaması için serilen tarafın dört ayrı köşesine birer ince lastik veya köpük sünger parçası dikmeniz kafi gelecektir.

Halı Üzerindeki Sigara Lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı?

Halılarınız üzerindeki sigara lekelerinden kurtulmak için ihtiyacınız olan şey kağıt zımparası yardımı ile oluşan leke üzerinde hafif baskı uygulayarak dairesel hareketler uygulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Halı üzerindeki Çay lekesi nasıl çıkartılır?

Halılarınızın üzerindeki çay lekelerini çıkartmak için karbonat veya sirke ile hafifçe silmeniz kafidir.

Halı üzerindeki küf lekesi nasıl çıkartılır?

Küf en zor çıkan lekelerden biridir. Mutlak süretle profesyonel bir ekip tarafından uygulanması şartı ile küf lekesine en uygun çözüm glesirin dir. Glesirin yanında halı içlerine kadar işlemiş küf için mutlak süretle vakumlama işlemi yapılmalıdır.

Halı üzerindeki Kan lekesi nasıl çıkartılır?

Kan lekesine soğuk temizleme karışımlarıyla müdahale edilmelidir. Halıya kandan patojenik oluşumları temizlemek için bir halı temizleme profesyoneli çağırılmalıdır.